wtorek, 25 września 2012

Schody, schody, schody

Źródło: http://inspirationlane.tumblr.com

Schody, to wspaniały element architektury. Zazwyczaj są bardzo dekoracyjne, nawet jeśli nie wyglądają jak te tutaj. Przełamują monotonię pomieszczenia i "dodają" przestrzeni, choć w rzeczywistości ją pomniejszają :)

Och, wszystkie chciałoby się ocalić od zapomnienia...

Źródło: http://thisivyhouse.tumblr.com

Źródło: http://thisivyhouse.tumblr.com

Źródło: http://thisivyhouse.tumblr.com


Źródło: http://www.flickr.com

Źródło: http://thisivyhouse.tumblr.com

Do następnego razu :)


Inspiracja
Urok "brzydkiej" ściany
Drzwi czy dzieło sztuki?

poniedziałek, 17 września 2012

Patina Style... w pigułce

Źródło: http://designersblock.blogspot.com/

To jedno z takich zdjęć, które powinien zobaczyć cały świat.
Z największą przyjemnością prezentujemy je jako soliter, by nic nie zakłóciło jego odbioru. W nim zawarta jest cała esencja Patina Style: kolory, faktury, kształty, dekoracje, drewno, metal, no po prostu wszystko jest wspaniałe!

Do następnego razu :)


Doskonałość
Rzecz o Patina Style
W klimacie palazzo

poniedziałek, 3 września 2012

Rzecz o Patina Style

Źródło: http://art-decoration.dekio.fr

Człowiek uczy się całe życie. Dorasta do pewnych decyzji, odnajduje w sobie jakieś upodobania, dojrzewa. Z wiekiem szuka stabilizacji, ukojenia, harmonii z naturą. Wszyscy, wcześniej czy później, się poddają takim czy podobnym ewolucjom. My jesteśmy właśnie na takim etapie. Wiemy na pewno, co nam się podoba (a co nie), czym (i kim) chcemy się otaczać, z czym (lub kim) obcować. Tak właśnie narodziła się w nas miłość do Patina Style. Ten styl, to nie tylko rzecz o wnętrzarstwie, ale również cała filozofia życia. Bo lubi się przeszłość i historię, bo nie wyrzuca się pamiątek, bo kocha się przedmioty z duszą, bo chłonie się przyrodę i naturę całą sobą itp. itd. To wszystko daje nam Patina Style. Ale o tym wszystkim dowiedziałyśmy się stosunkowo niedawno, tzn. niedawno dopiero zorientowałyśmy się, że wszystko to o co nam chodzi w życiu możemy nazwać. No właśnie, jak to cudownie, że ktoś (zapewne myślący i czujący podobnie) wpadł na pomysł, by stworzyć odpowiedni termin - Patina Style.


Źródło: http://art-decoration.dekio.fr

Źródło: http://art-decoration.dekio.fr

Źródło: http://art-decoration.dekio.fr

Źródło: http://art-decoration.dekio.fr

Bo wszystko to, o czym powyżej, istnieje w świecie od dawna. Cała stara Europa, kraje śródziemnomorskie, czy nawet Skandynawia i USA urządzały wnętrza w stylach, na których właśnie Patina Style wyrasta. Chodzi głównie o Shabby Chic, Rustic i Vintage. No właśnie i Patina Style jest wspaniałą ich mieszanką, a właściwie "bierze" z nich pewne elementy i tworzy własną "nową" wartość. Pięknie komponuje ze sobą wyblakłe uspokajające kolory, naturalne materiały, które z wdziękiem poddają się czasowi, piękne stylowe meble, ozdobne dekory i ciekawą architekturę. No i oczywiście fakt, na którym opierają się powyższe style - dekorowanie farbami. Sama esencja, to co najlepsze! (według nas) :)

Źródło: http://interiormagasinet.hegnar.no

Źródło: http://thisivyhouse.tumblr.com

Źródło: http://www.chateaudomingue.com

Źródło: http://www.flickr.com

Źródło: http://www.gapinteriors.com

Ten styl wydaje się najwłaściwszy dla ludzi, którzy chcą stworzyć wnętrze ponadczasowe, takie, które przetrwa i wciąż będzie wyglądało dobrze na tle zmieniających się trendów i mody w dekoratorstwie. To jest jak najbardziej możliwe, bo naturalne, swobodne, przytulne, wygodne. Używanie drewna i kamienia, naturalnych włókien, prostoty, matowości, rzeczy nawet niewykończonych lub niedokończonych, stosowanie zasady: lepiej mniej niż za dużo, to daje efekt ponadczasowości. Przecież podłoga nie musi błyszczeć, stary stół też nie musi być ukryty pod obrusem... Bo warto zastanowić się czasem, nie tylko nad tym co się ma, ale jakie przeżycia związane są z każdą z posiadanych rzeczy. Sednem Patina Style wydaje się być zasada, by doceniać niedoskonałość, zauważać znaki, jakie czas i wiek pozostawiają w naszym domu i na naszych przedmiotach. W dzisiejszych czasach niektórym ciężko dostrzec, że niedoskonałe jest piękne. Wiele osób pragnie tego, co błyszczące i nowe i nie rozumie (jeszcze), jak piękne może być to, co ma przeszłość i patynę.

Źródło: http://www.skonahem.com

Patina Style cudnie propagują państwo Brooke i Steve Giannetti z USA. Zajmują się meblami, wnętrzami i sztuką. Swoją farmę urządzają właśnie w tym stylu, mówią o tym i pokazują. Napisali książkę pt. "Patina Style". To oni właściwie wprowadzają ten termin do wnętrzarstwa. Wyrażamy nadzieję, że niebawem doczekamy się polskiego wydania tego "elementarza". 

Do następnego razu :)
Urok "brzydkiej" ściany
Tkanina
W klimacie palazzo
Komoda z intarsją